Zespół Szkół w Bobrowej - wersja archiwalna z lat 2006-2017 - News

Zespół Szkół w Bobrowej

Szkoła Podstawowa w Bobrowej
Przedszkole w Bobrowej

Kronika szkolna

XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży ph. "25 lat Państwowej Straży Pożarnej – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni"

Opublikował: sdomagala dnia 24.03.2017 09:19 Drukuj

W dniu 20 marca 2017 roku w siedzibie CKiP w Woli Żyrakowskiej wręczone zostały nagrody zwycięzcom eliminacji gminnych XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży ph. "25 lat Państwowej Straży Pożarnej – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni". W dzieciństwie każdy chłopczyk marzy, by zostać strażakiem, współczesność również dziewczynom pozwala nosić piękne mundury, dlatego konkurs cieszył się niezwykłym zainteresowaniem. Najlepszymi plastykami okazali się uczniowie klasy I i IIa. Kacper Cygan kl. I i Amelka Lisak z kl. IIa zajęli III miejsca, pierwszoklasiści: Amelia Janora i Błażej Gębara oraz drugoklasista Mateusz Miler – wyróżnienia.

21 marca - Powitanie wiosny

Opublikował: sdomagala dnia 24.03.2017 09:17 Drukuj

Przekwitły już leszczyny, krokusy i przylaszczki uwodzą kolorami, o brzasku ptaki śpiewają coraz głośniej, mocniejsze słońce oznajmiało, że idzie wiosna. Dlatego dzieci z klas I-III z wychowawczyniami z radością pobiegły nad rzekę na powitanie wiosny – „dzień dobry wiosno” śpiewano! Równocześnie uczennica klasy I sp Zuzia Sojka uczestniczyła w ZSP Żyraków w uroczystej gali podsumowującej II edycję Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „Wiosna widziana Twoimi oczami” pod patronatem Kuratora  Oświaty w Rzeszowie i  Wójta Gminy Żyraków Marka Rączki, gdzie odebrała nagrodę za wyróżnienie.

Żywa lekcja historii

Opublikował: sdomagala dnia 01.03.2017 20:59 Drukuj

Dnia 17 lutego 2017r. w naszej szkole miała miejsce żywa lekcja historii pt: "Rzymskie imperium i tradycje antyku", przygotowana przez Grupę Artystyczną Rekonstrukta. Nasi uczniowie z kl. I, II, IV-VI oraz I-III gimnazjum uczestniczyli w pokazie historycznym. Obejrzeli kolekcję rekwizytów, tj. ekwipunku i uzbrojenia legionisty z I w. p.n.e. oraz gladiatora. Poddawali się też "małym torturom" i posługiwali bronią białą.
Żywa lekcja historii cieszyła się dużym powodzeniem i każdemu uczniowi zostawiła w pamięci osiągnięcia cywilizacyjne starożytnych Rzymian.

Bal karnawałowy klas I-III

Opublikował: sdomagala dnia 01.03.2017 20:33 Drukuj

16 lutego 2017r. nasza szkoła zamieniła się w magiczne miejsce, do którego przybyły księżniczki i wróżki, muszkieterzy i piraci. Od rana po korytarzu przemykały kolorowe postacie bajkowe, pląsały elfy i motylki, biegały pieski, kotki, tygryski, piłkarze i długo by wymieniać, przebrania opanowały naszą szkołę. Jak co roku odbył się bal karnawałowy. To miła tradycja przepełniona muzyką, zabawą, tańcem, gdzie ważnym elementem jest strój. Dla naszych uczniów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni, dostarcza bowiem wielu przeżyć i radości. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawach i konkursach. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Podziękowania należą się Rodzicom, którzy przygotowali poczęstunek.

Dzień Babci i Dziadzia

Opublikował: fusion dnia 19.02.2017 20:25 Drukuj

9 lutego 2017 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z klas I-III od dłuższego czasu przygotowywały się do niej. Chciały wyrazić miłość swoim Babciom i Dziadziom oraz podziękować im za wszystko. Za ogromne serce, za ciepło i troskę, za cierpliwość, za mądre rady i pocieszenie w smutku. Goście z podziwem i wzruszeniem oglądali występy. Każda recytacja była najwspanialsza, każda piosenka zaśpiewana najpiękniej, każdy taniec zatańczony idealnie, każda melodia zagrana na instrumencie cudowna. Nie mogło być inaczej, przecież na scenie występowały najukochańsze wnuczęta. Po części artystycznej był czas na składanie życzeń, wręczanie upominków, słodki poczęstunek i wspólne rozmowy. Uroczystość zorganizowały wychowawczynie: Ewa Laska, Halina Lipa, Maria Klisiewicz i Barbara Kula.
Zapraszamy do działu Fotorelacje.
 
© Zespół Szkół w Bobrowej 2006-2017
Wykorzystanie treści artykułów lub zdjęć bez zgody autorów zabronione!

Zgłoś uwagi dotyczące treści i funkcjonowania strony

520,213 odwiedzin od 6 listopada 2008 r.