Opublikował: fusion dnia 07.02.2017 08:05 Drukuj

• Konkurs polonistyczny - Szymon Fluder (kl.IIIg), Dominika Kulig (IIIg) - zakwalifikowani na etap wojewódzki
Gratulujemy!

Międzyszkolny Turniej Bilardowy Szkół Promujących Zdrowie

Opublikował: fusion dnia 01.02.2017 15:04 Drukuj

W dniu 19.01.2017r. odbył się w naszej szkole drugi MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ BILARDOWY SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE. Dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły: Krystian Cieśla i Przemek Szczudło. Trzecie miejsce zajął Patryk Łączak z gimnazjum z Nagoszyna. Zostały im wręczone dyplomy, medale i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy, drobne upominki i słodycze. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło również uczniów którzy przyszli oglądnąć zawody lub pobawić się na sali gimnastycznej.

Jasełka

Opublikował: fusion dnia 19.01.2017 17:10 Drukuj

Jasełka wystawiano dawniej w kościołach przyklasztornych w okresie od Bożego Narodzenia do Matki Boskiej Gromnicznej.Według tradycji kościelnej pierwsze jasełka, za zgodą papieża, wystawił św. Franciszek z Asyżu. Również w naszej szkole jasełka stały się już tradycją. W tym roku przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie kl. V. Historia narodzin Jezusa w ujęciu współczesnym przypomniała, że gdzie dobro się rozlewa, niebo się zaczyna. Po przedstawieniu odbył się piękny koncert kolęd i pastorałek, który wraz z uczniami przygotował i poprowadził Waldemar Ruda.

Zawody w Klubie Bilardowym PINO

Opublikował: fusion dnia 17.01.2017 18:48 Drukuj

W zawodach bilardowych, które odbyły się 27 października 2016 r. w Klubie Bilardowym PINO wzięło udział 72 zawodników i zawodniczek. Szkołę w Bobrowej reprezentowało 10 uczniów. Wiktoria Baran, Piotr Sojka, Michał Sojka, Kacper Niemiec, Maciej Sokołowski, Adrian Skrzypek, Przemysław Szczudło, Pluta Konrad, Kacper Skowron, Paweł Kurczyk. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom gry, a Piotr Sojka zajął III miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych. Opiekunami uczestników turnieju byli nauczyciele: W. Ruda oraz M. Mytkoś.