Zespół Szkół w Bobrowej - wersja archiwalna z lat 2006-2017 - News

Zespół Szkół w Bobrowej

Szkoła Podstawowa w Bobrowej
Przedszkole w Bobrowej

Kronika szkolna

Wersja archiwalna strony internetowej Zespołu Szkół w Bobrowej z lat 2006-2017r.

Opublikował: fusion dnia 03.01.2018 21:41 Drukuj

Przeglądasz wersję archiwalną strony internetowej Zespołu Szkół w Bobrowej z lat 2006-2017. Dostępna jest również archiwalna wersja strony z 2004r.
Jeśli chcesz przejść do aktualnej wersji kliknij tu
.

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie - 27 maja 2017 r.

Opublikował: sdomagala dnia 07.07.2017 18:33 Drukuj

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie 27 maja 2017 roku uczniowie klasy III wraz z rodzicami i rodzeństwem odbyli rodzinną wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. W programie wycieczki było zwiedzanie Jaskini Raj, podziwianie „Bartka” -najstarszego dębu w Polsce i wejście na Święty Krzyż. Po trudach górskiej wędrówki na szczycie Łysej Góry czekało na wszystkich wiele atrakcji. Najpierw przewodnik opowiedział historię klasztoru na Świętym Krzyżu i oprowadził po klasztorze, zwracając uwagę na ciekawe miejsca m.in. Muzeum Misyjne. Kolejną atrakcją na szczycie było Muzeum Przyrodnicze. Zarówno dzieci jak i dorośli z zaciekawieniem oglądali bogatą ekspozycję fauny i flory Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
Piękna pogoda zachęciła do wejścia na wieżę widokową, skąd rozpościerał się niecodzienny widok na okolice Gór Świętokrzyskich. Na koniec był czas kupowania pamiątek, lodów, frytek, kiełbasek….
Były też pamiątkowe zdjęcia i konne przejażdżki. Łagodne zejście asfaltową drogą zakończyło spotkanie z najstarszymi górami w Polsce. Wycieczkę zorganizowała Maria Klisiewicz.

Przedstawienie pt. „Kopciuszek”

Opublikował: sdomagala dnia 07.07.2017 18:31 Drukuj

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl. V wraz z wych. przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek z klas I–VI przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Była oczywiście zła macocha i jej rozkapryszone córeczki, tytułowy Kopciuszek wykorzystywany do najgorszych prac w domu i bal, na który zostały zaproszone wszystkie panny z okolicy. Ale ... informacje o balu dziewczyny odczytały z komórki, wróżka nie zamieniła dyni w karetę – zamówiła taksówkę (tylko do 24.00), królewicz to zamożny, mądry i niezwykle grzeczny chłopiec, który oczywiście po balu szukał właścicielki zgubionego bucika.
Wydarzenia przeniesione w czasy współczesne z dystansem do oryginału i dużą dozą humoru bawiły zgromadzoną na małej sali publiczność.

Prezentacja projektów edukacyjnych klasy II gimnazjum

Opublikował: sdomagala dnia 07.07.2017 18:26 Drukuj

W dniu 26 maja 2017 r. odbyła się kolejna, siódma już prezentacja projektów edukacyjnych klasy II gimnazjum. W tym roku swoje prace prezentowały cztery grupy. Uczniowie wybrali tematy projektów z religii, wychowania fizycznego, techniki i muzyki. Tematy projektów:
    1. Sakramenty w życiu chrześcijanina.
    2. Spędzanie czasu wolnego po lekcjach.
    3. Pozyskiwanie wody pitnej w gminie Żyraków.
    4. Zespoły muzyczne w gminie Żyraków.
Wszystkie projekty były ciekawie przygotowane i prezentacje były nagradzane gromkimi brawami oglądających.

Rajd na trasie: Łącko – Dzwonkówka – Szczawnica – Przehyba – Rytro

Opublikował: sdomagala dnia 07.07.2017 18:13 Drukuj

29 i 30 maja odbył się 2-dniowy rajd na trasie: Łącko – Dzwonkówka – Szczawnica – Przehyba – Rytro. W radzie wzięło udział 25 uczniów.
Przeprawa przez Dunajec na łodzi w Łącku to pierwsza atrakcja. Strome podejście pod Cebulówkę oraz wspaniałe widoki na Tatry z wieży na Koźlarzu to kolejne atrakcje. Po 7 godzinnej wędrówce żółtym szlakiem grupa dotarła do Szczawnicy na nocleg. Kolejny dzień to strome podejście niebieskim szlakiem do schroniska na Przehybie. Strome długie zejście niebieskim szlakiem do Rytra doliną Roztoki zakończyło naszą przygodę z górami. Piękną słoneczna pogoda, wspaniałe widoki pozostawią miłe wspomnienia z tego rajdu.
 
© Zespół Szkół w Bobrowej 2006-2017
Wykorzystanie treści artykułów lub zdjęć bez zgody autorów zabronione!

Zgłoś uwagi dotyczące treści i funkcjonowania strony

520,203 odwiedzin od 6 listopada 2008 r.