Zespół Szkół w Bobrowej - wersja archiwalna z lat 2006-2017 - Wycieczka w Góry Świętokrzyskie - 27 maja 2017 r.

Zespół Szkół w Bobrowej

Szkoła Podstawowa w Bobrowej
Przedszkole w Bobrowej

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie - 27 maja 2017 r.

Data publikacji: 07-07-2017 18:33:38 Drukuj

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie 27 maja 2017 roku uczniowie klasy III wraz z rodzicami i rodzeństwem odbyli rodzinną wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. W programie wycieczki było zwiedzanie Jaskini Raj, podziwianie „Bartka” -najstarszego dębu w Polsce i wejście na Święty Krzyż. Po trudach górskiej wędrówki na szczycie Łysej Góry czekało na wszystkich wiele atrakcji. Najpierw przewodnik opowiedział historię klasztoru na Świętym Krzyżu i oprowadził po klasztorze, zwracając uwagę na ciekawe miejsca m.in. Muzeum Misyjne. Kolejną atrakcją na szczycie było Muzeum Przyrodnicze. Zarówno dzieci jak i dorośli z zaciekawieniem oglądali bogatą ekspozycję fauny i flory Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
Piękna pogoda zachęciła do wejścia na wieżę widokową, skąd rozpościerał się niecodzienny widok na okolice Gór Świętokrzyskich. Na koniec był czas kupowania pamiątek, lodów, frytek, kiełbasek….
Były też pamiątkowe zdjęcia i konne przejażdżki. Łagodne zejście asfaltową drogą zakończyło spotkanie z najstarszymi górami w Polsce. Wycieczkę zorganizowała Maria Klisiewicz.
 
© Zespół Szkół w Bobrowej 2006-2017
Wykorzystanie treści artykułów lub zdjęć bez zgody autorów zabronione!

Zgłoś uwagi dotyczące treści i funkcjonowania strony

520,199 odwiedzin od 6 listopada 2008 r.