Zespół Szkół w Bobrowej - wersja archiwalna z lat 2006-2017 - News

Zespół Szkół w Bobrowej

Szkoła Podstawowa w Bobrowej
Przedszkole w Bobrowej

Kronika szkolna

Pasowanie na ucznia klasy I

Opublikował: fusion dnia 06.10.2006 13:52 Drukuj

5 października 2006 r. przedstawiciele nowego Zarządu SU przy szkole podstawowej uczestniczyli w uroczystości Pasowania na ucznia kl. I, dokonując tradycyjnego przyjęcia uczniów kl. I do braci szkolnej. Tzw. "Mini otrzęsiny z berłem" weszły na stałe do tradycji kultywowanej w naszej szkole.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Opublikował: fusion dnia 21.09.2006 15:18 Drukuj

20 września 2006 r. w naszej szkole miały miejsce wybory do władz SU szkoły podstawowej. W tym dniu uczniowie klas IV-VI oddawali swoje głosy do urny. W wyniku wyborów do nowego Zarządu SU weszli następujący uczniowie: Katarzyna Kurczyk (kl.VI) - przewodnicząca, Jakub Pęcak (kl.V) - z-ca przew., Magda Mazur (kl. VI) - sekretarz, Jakub Krakowski i Agnieszka Matuszkiewicz - skarbnicy. Powołano również sekcje: przyrodniczą, naukową i kulturalną, którymi opiekować się będą: Natalia Pyskaty, Patryk Gil, Ewa Jarosz i Wojciech Węgrzyn.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007

Opublikował: fusion dnia 04.09.2006 19:05 Drukuj

Nowy rok szkolny 2006/2007 rozpoczęto Mszą Św., którą w Kaplicy odprawił ks. Marek Wójcik. Następnie grono pedagogiczne oraz uczniowie wraz z rodzicami zgromadzili się w hali sportowej tutejszej szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły Robert Madej powitał wszystkich bardzo gorąco, po czym wspomniał o wydarzeniach z września 1939 r. "O wydarzeniach tych trzeba pamiętać, pamiętać należy! Bowiem narody, które nie pamiętają o swej przeszłości tracą swoją tożsamość narodową i popadają w niebyt" - podkreślił.
W dalszej części przemówienia zachęcił dzieci i młodzież do wytrwałej pracy, do zdobywania nowych wiadomości, umiejętności, kształtowania osobowości, do nawiązywania nowych przyjaźni. Nauczycielom zaś życzył wytrwałości, cierpliwości oraz wielu sukcesów. Zwrócił się również do rodziców: "Chcemy wspólnie z Wami tworzyć szkołę przyjazną i otwartą, szkołę, która da wykształcenie i wychowanie na miarę XXI w."
Dyrektor przedstawił sprawy organizacyjne, wśród których ważne miejsce zajmuje przydzielenie wychowawców do poszczególnych klas. Obowiązki wychowawcy nad uczniami, którzy po raz pierwszy przestąpili progi szkoły (kl. I) objęła p. Barbara Kula. Po części oficjalnej wychowawcy spotkali się ze swoimi wychowankami w salach lekcyjnych.
Nowy rok szkolny 2006/2007 został otwarty.
 
© Zespół Szkół w Bobrowej 2006-2017
Wykorzystanie treści artykułów lub zdjęć bez zgody autorów zabronione!

Zgłoś uwagi dotyczące treści i funkcjonowania strony

520,211 odwiedzin od 6 listopada 2008 r.