Zespół Szkół w Bobrowej - wersja archiwalna z lat 2006-2017 - News

Zespół Szkół w Bobrowej

Szkoła Podstawowa w Bobrowej
Przedszkole w Bobrowej

Kronika szkolna

Festiwal Młodych Talentów 2017

Opublikował: sdomagala dnia 15.05.2017 20:22 Drukuj

26 kwietnia w naszej szkole z okazji Dnia Patrona odbył się II Wiosenny Festiwal Młodych Talentów. W konkursie startowało 26 uczniów z klas I-VI szkoły podstawowej w sześciu kategoriach. Uczniowie pokazali się w swoich ulubionych konkurencjach. Najbardziej popularne ketegorie to: śpiew, gra na instrumencie, gimnaztyka i akrobatyka. Jury przyznało 11 nagród za tytuł Finalisty Festiwalu oraz Grand Prix dla uczennicy kl. I Izabeli Sobuś. Festiwal zorganizował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej wraz z opiekunem Grażyną Janora-Mazur. Konferansjerkę prowadziły: Gabrysia Jakubiec i Amelia Chmura, a oprawę muzyczną zapewnili Eryk Cisło i Konrad Pluta z kl. III gimnazjum. Scenografię przygotowała Grażyna Janora-Mazur. Nagrody dla uczestników konkursu ufundował Pan Stanisław Wróbel - właściciel sklepu Lewiatan w Bobrowej.

Gminny Turniej Recytatorski im. Jana Brzechwy

Opublikował: sdomagala dnia 15.05.2017 19:54 Drukuj

26 kwietnia 2017 r. uczennice kl. II b – Julia Bizoń i Emilia Kobos reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Turnieju Recytatorskim im. Jana Brzechwy w Woli Żyrakowskiej. Emilia Kobos zajęła III miejsce. Recytowała „Stonogę” Jana Brzechwy oraz „Dwa jeże” Jerzego Ludwika Kerna. Gratulujemy!

Konkurs Kaligraficzny BAKAŁARZ

Opublikował: fusion dnia 11.04.2017 22:43 Drukuj

W czwartek 6 kwietnia 2017 roku zakończyła się kolejna edycja Konkursu Kaligraficznego BAKAŁARZ. Do udziału w finale, który odbył się w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączy zostało zaproszonych 9 uczniów naszej szkoły. Dzień wspaniały, oprócz ostatnich zadań z pięknego pisania dzieci zwiedziły nowosądecki skansen, w którym prezentowane są wyposażone budynki m.in. Lachów i Górali Sądeckich, dwór szlachecki, szkoła ludowa, obiekty przemysłu wiejskiego, kapliczki i krzyże, kościoły oraz najnowszą część Miasteczko Galicyjskie, będące repliką zabudowy przyrynkowej z końca XIX w., z ratuszem, dworem szlacheckim, domami mieszczańskimi, karczmą, remizą strażacką. Finalistami konkursu zostali z klasy I: Wiktor Grzyb, Amelia Janora, Izabela Sobuś oraz z klas II: Julia Bizoń, Michał Czaja, Gabriela Dadel, Barbara Kozioł, Emilia Kurczyk i Natalia Lik.

Musical pt. „Czarnoksiężnik z krainy Oz”

Opublikował: fusion dnia 11.04.2017 21:59 Drukuj

24 marca 2017 r. klasy I-III szkoły podstawowej udały się do Sędziszowa Małopolskiego, aby obejrzeć musical pt. „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Jak co roku Licealny Teatr Muzyczny zachwycał wspaniałą grą aktorską, pięknym śpiewem, układami choreograficznymi, pomysłową scenografią i barwnymi efektami świetlnymi. Dzieci przeniosły się do magicznej krainy Oz, aby razem z Dorotką, Strachem na Wróble, Blaszanym Drwalem i Tchórzliwym Lwem przeżywać przygody i odkryć, że przyjaźń i wiara w siebie pozwalają spełnić marzenia. Po spektaklu wykonano pamiątkowe zdjęcia z aktorami.

Kartka wielkanocna

Opublikował: sdomagala dnia 03.04.2017 20:23 Drukuj

Wysłać tradycyjną kartkę z życzeniami czy użyć komunikatorów społecznych? Współczesność w zaskakującym tempie wymusza zmiany w życiu codziennym, również w celebracji świąt. A przecież tradycją jest wysyłanie kartek z życzeniami, nasi uczniowie z ochotą poznają te zwyczaje i realizują się poprzez działalność artystyczną. W CKiP w Woli Żyrakowskiej odbyło się podsumowanie VIII Gminnego Konkursu Plastycznego na Kartkę Wielkanocną, gdzie uczniowie zdobyli wiele nagród, bo tradycyjna kartka świąteczna nadal wzbudza zachwyt. Nagrody odebrali z klasy I: Amelka Janora i Filip Ligęzka I miejsca, Izabelka Sobuś III miejsce, Zuzia Sojka wyróżnienie, klasa II: Julka Bizoń i Weronika Świder wyróżnienia, klasa III: Szymon Prokop I miejsce, Weronika Maroń wyróżnienie oraz Przemek Szalwa z klasy IV i Wiktoria Jaszcz z klasy V wyróżnienia. Wspaniałe nagrody wręczył lider naszej gminy – wójt Marek Rączka. Gratulujemy!
 
© Zespół Szkół w Bobrowej 2006-2017
Wykorzystanie treści artykułów lub zdjęć bez zgody autorów zabronione!

Zgłoś uwagi dotyczące treści i funkcjonowania strony

520,212 odwiedzin od 6 listopada 2008 r.