Zespół Szkół w Bobrowej - wersja archiwalna z lat 2006-2017 - News

Zespół Szkół w Bobrowej

Szkoła Podstawowa w Bobrowej
Przedszkole w Bobrowej

Kronika szkolna

Uroczyste zakończenie r. szk. 2015/2016

Opublikował: fusion dnia 27.06.2016 11:24 Drukuj

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości.

Gminne podsumowanie osiągnięć edukacyjnych uczniów w roku szkolnym 2015/2016

Opublikował: fusion dnia 23.06.2016 17:10 Drukuj

„Szukać należy sercem.
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”
(A. de Saint Exupery)
22 czerwca 2016 roku o godzinie 13:00 rozpoczęła się niezwykle piękna uroczystość – Gminne podsumowanie osiągnięć edukacyjnych uczniów w roku szkolnym 2015/2016. Tego dnia nasza szkoła gościła uczniów, którzy osiągnęli największe sukcesy. Pod opieką swych mentorów, w towarzystwie dyrektorów swych szkół przybyli do nas uczniowie, których – jak powiedział Pan Dyrektor Robert Madej - połączyła pasja, miłość do tego, co robią. Gościliśmy więc laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych, zwycięzców wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych konkursów naukowych, sportowych i artystycznych.Wśród nich byli i nasi uczniowie – pasjonaci z Karolem Wątorkiem, trzykrotnym laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego na czele.
Aby godnie przyjąć gości, uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum przygotowali etiudę teatralną pt. "Powroty Małego Księcia" opartą na motywach powiastki filozoficznej A. de Saint Exupery’ego pt „Mały Książę”.
Podążając za Małym Księciem (w tej roli znakomity Mikołaj Wójcik), odbyliśmy kolejną podróż na Ziemię, m.in. do ogrodu pełnego róż - to tutaj Mały Książę zrozumiał, że jego Róża (Kinga Jeniec, która oczarowała nas swym tańcem) jest jedyna w swoim rodzaju. Do różanego ogrodu zaprosiły nas: Justyna Stefan, Natalia Lipa, Gabriela Lipa, Kamila Jaszcz, Nadia Brzycka, Julia Kurczyk, Marcelina Michnik, Agata Kujbida, Emilia Mądro, Amelia Wielgus, Wiktoria Mazur. Dziewczęta swym tańcem przeniosły zachwyconą publiczność wprost w atmosferę pięknego letniego ogrodu. Przewodnikiem Małego Księcia był właściciel motocykla - cudu techniki, dorosły (Bartosz Wilk), który nie stracił wrażliwości dziecka.
Tłem dla wszystkich rozgrywających się wydarzeń była przepiękna scenografia, którą wykonała wraz z gimnazjalistami pani Maria Kuczkowska – Durlak. Oprawę muzyczną zapewnił pan Waldemar Ruda wraz z Wiktorią Węgrzyn oraz operatorami dźwięku Patrykiem Mordyńskim oraz Hubertem Bystrkiem. Pomysłodawcą i reżyserem spektaklu była polonistka, pani Alicja Niemiec, która przygotowała do występu cały zespół teatralny. Jest taka słynna metafora, według której człowiek współczesny przypomina okaleczonego ptaka. Dysponuje on skrzydłem intelektu, ale obcięto mu skrzydło uczuć. Równowagę lotu może zapewnić sztuka: literatura, taniec, muzyka. Taką prawdę usiłuje przekazać czytelnikom autor słynnej powiastki o księciu, który odnalazł studnię na pustyni. Takie przesłanie odnaleźć można było również w spektaklu pt. "Powroty Małego Księcia".
Zapewne to właśnie chcieli uświadomić nam twórcy widowiska, reżyser i aktorzy, którzy w mistrzowski sposób słowem, gestem, muzyką i obrazem opowiedzieli historię małego chłopca, który przekonuje nas o tym, że trzeba umieć patrzeć sercem! Dobrze jest darzyć przyjaźnią i być gotowym do poniesienia za osobę najbliższą największej ofiary.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

Święto Rodziny 2016

Opublikował: fusion dnia 16.06.2016 13:51 Drukuj

7 czerwca 2016 r. w godzinach popołudniowych nasz szkolny parking powoli zapełniał się różnymi markami samochodów. Z aut wysiadały młode, piękne panie i przystojni panowie. Tuż za nimi wyłaniały się uśmiechnięte buźki dzieci. Spytacie, cóż skłoniło ich do ponownego przybycia tego dnia do szkoły? Pod hasłem "Rodzina naszym skarbem" obchodziliśmy Święto Rodziny. Wszyscy od dawna przygotowywali się do tej uroczystości: wychowawczynie z dzieciakami pracowały od kilku tygodni nad repertuarem dla rodziców, kuchnie niektórych mam pachniały wspaniałymi ciastami, pierwszymi truskawkami, salony fryzjerskie i kosmetyczne pękały w szwach... słowem wszyscy byli zagonieni. Efekt wszystkich poczynań możemy oglądać w fotorelacji, która zastąpi niepotrzebny potok słów :)

Dzień Projektów Edukacyjnych

Opublikował: fusion dnia 14.06.2016 10:56 Drukuj

W dniu 03.06.2016r. odbyła się coroczna prezentacja projektów edukacyjnych klas II PG w Bobrowej. Na prezentację zaproszeni byli uczniowie kl. I gimnazjum, przedstawiciele SP oraz rodzice uczniów.
Cztery grupy klasy II zaprezentowały efekty swej kilkumiesięcznej pracy z następujących tematów:
  • geografia - Skarby Ziemi.
  • j. polski - "Dom rodzinny widać, choć go nie ma..."
  • j. angielski - Ach te czasy... - czyli gramatyka na wesoło.
  • wych. fizyczne - Kluby sportowe działające na terenie gminy Żyraków.
Grupa pierwsza w ramach swego projektu zorganizowała wystawę różnych rodzajów skał występujących w Polsce. Grupa druga rozpoczęła swą prezentację przedstawieniem słowno-muzycznym. Grupa trzecia zorganizowała mini quiz z symbolicznymi nagrodami na zakończenie swojej prezentacji, a grupa czwarta na zakończenie przedstawiła najważniejsze przepisy gry w piłkę nożną. Wszystkie prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem i były nagradzane gromkimi brawami oglądających.

Rajd pieszy w Pieniny

Opublikował: fusion dnia 09.06.2016 18:22 Drukuj

W dniach 23, 24 maja 25 uczniów z klasy I, II, III gimnazjum wzięło udział w dwudniowym rajdzie w Pieniny. Szlak prowadził z Krościenka na Trzy Korony, Sokolicę do Szczawnicy. Drugiego dnia przeszliśmy ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru na Przełęcz Szopka i grzbietem Pienin Właściwych do Czorsztyna. Pogoda była wymarzona do górskiej wędrówki a i humory wszystkim dopisywały. Przewodnikami byli Z. Łączak i M. Mytkoś.
 




© Zespół Szkół w Bobrowej 2006-2017
Wykorzystanie treści artykułów lub zdjęć bez zgody autorów zabronione!

Zgłoś uwagi dotyczące treści i funkcjonowania strony

530,341 odwiedzin od 6 listopada 2008 r.